Металочерепиця

Це сучасний, довговічний покрівельний матеріал, який виготовляється з гарячеоцинкованого металу, покритого багатошаровим двостороннім полімерним захисним покриттям, що з вигляду нагадує класичну керамічну черепицю. Поєднавши традиційний вигляд та новітні технології метало покрівля найчастіше використовується під час реконструкції, а також побудові нових житлових будинків, офісних, громадських, промислових та господарських споруд, які мають скатну крівлю з нахилом не менше 14º.

До беззаперечних переваг металочерепиці над іншими покрівельними матеріалами слід віднести:

  • Приваблива ціна металочерепиці (є дешевшою в декілька разів від керамічної черепиці);
  • Мала вага покрівельних матеріалів (приблизно 4-5 кг/м2, для прикладу вага азбестоцементного шиферу 10-14 кг/м2, глиняної черепиці — 35-80 кг/м2). Таким чином велика вага покрівлі вимагає більш міцного фундаменту, стін, стропильної системи, що суттєво здорожує вартість будови. Визначальною вага матеріалу є під час заміни та ремонту старих дахів, оскільки, якщо стропильна система в доброму стані її не потрібно замінювати чи зміцнювати, зменшується навантаження на всю конструкцію будівлі.
  • Простота та швидкість монтажу металочерепиці. Дозволяє накривати будівлі з складними архітектурними формами. Інколи навіть не обов’язково демонтувати колишній покрівельний матеріал з руберойду, плоского заліза, бітумної черепиці і тому вони можуть використовуватися як додаткова гідроізоляція.
  • Гарантія на металочерепицю 10-30 років, реальний термін служби 30-50 років в залежності від товщини сталевого листа та шару цинку, типу та товщини полімерного покриття, механічних пошкоджень, впливу корозійних хімічних матеріалів, правильності умов експлуатації та догляду та ін.
  • Широка гамма кольорів ти структури покриттів, архітектурна виразність, естетичний вигляд металочерепиці.
  • Екологічна безпека металочерепиці, практичність і надійність експлуатації.
  • Термостійкість, полімерне покриття витримує температуру від -60 до +120ºС, добре витримує сезонні та добові коливання температури.
  • Нарізка аркушів металочерепиці на розмір дозволяє зменшити кількість накладень листів один на одного, а також відходів до мінімуму, що зменшує розхід матеріалу.

При виборі металочерепиці в першу чергу слід звернути увагу на слідуючі показники: товщину сталевого листа яка може бути 0,45-0,7 мм, а також різновид полімерного покриття.

Різниця в цині між листами металочерепиці з товщиною 0,4 і 0,5 мм практично незамітна, в той же час виробник дає гарнтію на металочерепицю товщиною 0,4 мм біля 10 років, а з товщиною 0,5 мм — 15 років.

Існують 5 основних типів покриттія металочерепиці Поліестр, Матовий поліестр, Пурал, Пластизол, полівинилдифторид (ПВДФ). Відповидно основні характеристики металочерепиці залежать від типу полімерного покриття.

Полиестр (Товщина 25 мкм) — полімерне покриття на основі поліефірної фарби з глянцевим покриттям. Характеристики: стійкість кольору, до дії корозії та ультрафіолетового випромінювання, підходить до різних кліматичних умов, витримує перепад температур від -60 до +120ºС. Товщина покриття 25 мікрон, з яких поліестер — 20 мікрон, грунтуюча фарба — 5 мікрон. Вимагає обережності при доставці та монтажі, оскільки при необережному поводженні можливі подряпини та пошкодження покриття. Фактура поверхні з таким покриттям — гладка і блискуча.

Матовий поліестр товщиною 35 мкм, стійкий до заєвмодії зовнішнього середовища, механічнім пошкодженням. Дане покриття надає даху естетичного та завершеного виду.

Пурал, це одна із нових розробок фінського виробника металочерепиці компанії Ruukki є покрівля Pural® matt (матовий пурал), товщіною 50 мкм. Пурал виготовляється на основі поліуретана, стійкий до добових перепадів температур, легко витримує перевищення та пониження температур. По показникам стійкості до механічних впливів пурал кращий за поліестр, але поступається пластизолу.

Пластизол виробляється на основі полівінілхлориду та має найбільшу товщину 200 мкм. Пластизол має тиснену поверхню, но стійкий до атмосферних і механічних впливів. В місцевості з теплім кліматом краще вибирати світли тони, так як вони менше нагріваються і не вигорають.

Полівинилдифторид, це найбільш довговічне покриття ПВДФ(PVDF), яке складається із 80% полівінілдифторида і 20% акрилу. Товщина яког складає 27 мкм, але кольорова гама не досить широка — основний колір металік. ПВДФ може використовуватись практично в різних кліматичних умовах, не вигоряє на сонці та небоїться механичних впливів. Дане покриття практично не потребує обслуговування.

Не дивлячись на суттеві переваги металочерепиці, вона має також і недоліки.

  • Після монтажу металочерепиці залишається велика кількість відходів, що може складати від 5 до 40% в залежності від типу конфігурації даху будинку.
  • Під час граду або дождя металочерепиця не являється абсолютно безшумною.

Тим не менш, недолики в тій чи іншій мірі присутні у всіх покрівельних матеріалах. Але за допомогою металочерепиці можна створити гарне та довговічне покриття для даху.

 

Замовляючи в нас металочерепицю ви можете замовити її із встановленням, де наші спеціалисти розрахують необхідну її кількість та необхідні додаткові матеріали для встановлення.

Якщо Ви самостійно розраховуєте необхідну кількість металочерепиці, в залежності від геометрії вашого даху ви також повинні врахувати нюанси монтажу.

Крім стандарної довжини 1,75 м металочерепиця може бути нарізана на замовлення від 1,0 м до 6,3 м. З довгими листами важко працювати при монтажі, тому більше не бажано. Що стосується ширини, металочерепицю виготовляють із стандартного листа шириною 1250 мм, тому практично у всіх виробників повна ширина знаходиться в діапазоні 1,16-1,19 метра.

Також потрібно пам’ятати, що при монтажу металочерепиці листи накладаються один на одний, тому існує поняття повна і робоча (корисна) довжина (ширина) листа. Як правило накладання листів по довжині складає 100-130 мм, а по ширині 60-80 мм, що дозволяє запобігти попаданню стічної води в приміщення.

Звертаємо увагу також на висоту хвилі металочерепиці, яка може бути від 50 мм до 70 мм, її вибір залежить від того, під яким кутом нахилений дах, та профілювання — симетричне або асиметричне, це можна визначити лише методом стикування аркушів.

Розмір листа металочерепиці

Фізичні властивості металочерепиці
Металочерепиця:
властивості
Поліестр Матовий
поліестр
Пурал Пластизол PVDF
Товщина покритя 27 мкм 35 мкм 50 мкм 200 мкм 27 мкм
Покритя Гладкий Матовий Гладкий «Кожа», «Штрих»
Максимальна температура
експлуатації
120 120 120 80 120
Мінімальна температура
обробки
-10 -10 -15 10 -15
Корозиційна стійкість хороша хороша відмінна відмінна відмінна
Механічна стійкість низька низька хороша відмінна відмінна
Стійкість до
УФ-випромінювання
відмінна відмінна відмінна відмінна відмінна

Необхідно пам’ятати, що строк служби металопродукції буде максимально довгим якщо: продукція не була механічно або хімічно пошкоджена під час завантаження-розвантаження, доставки та монтажу; під час зберігання та експлуатації нижня та верхня частини металу повинні провітрюватись, щоб на них не утворювався конденсат; строк служби також суттєво зменшуються, якщо металопродукція контактує з агресивним атмосферним або хімічним середовищем (солоне морське повітря, кислотні дощі біля великих хім.підприємств, цементна пилюка, пташиний послід та ін.).