Ондулін та гутаніт

Ондулін — (від фр. Onduleux — хвилястий, хвилеподібний), це оригінальний покрівельний і облицювальний матеріал випускається французькою фірмою ONDULINE з 1944 року.

Матеріал був недорогим і доступним для більшості населення, що забезпечило його високу популярність і широке використання вже на перших етапах виробництва.

Ондулін (м'який, бітумний шифер) — це просочена спеціальним бітумом органіка з додаванням целюлозних волокон та синтетичних смол. Органічні речовини дають ондуліну жорстку основу, а бітум забезпечує гідроізоляцію. насичення ондуліна бітумом здійснюється слоями, у спеціальних вакуумних камерахпри високій температурі та тиску, після чого листи піддаються фарбуванню. За якістю забарвлення, листи єврошиферу можна поділити на глянцеві і матові. Матові листи ондуліна шершаві на дотик і мають акрилове забарвлення. Глянцеві листи набагато яскравіші матових, внаслідок додавання до складу барвника силікону, який відповідає за глянцевий блиск і забарвлення матеріалу. Глянцеві листи ондуліна коштують дорожче матових, вони не затримують на собі сніг та бруд, і зовнішній вигляд у них більш привабливий. Ондулін виготовляється виключно з екологічно чистих матеріалів, не містить шкідливих домішок, таких як азбест, який, як відомо, є сильним канцерогеном і небезпечний для життя людини.

За такий малий термін свого існування (майже 60 років) ондулін широко поширився по всьому світу, його широко використовують для покриття житлових і нежитлових будівель, їм криють приватні будинки, котеджі, господарські та дачні споруди, навіси та балкони, прибудови, гаражі, альтанки, літні кухні і зимові сади. Крім того, прийнятна ціна на ондулін все більше приваблює підприємців та державні організації, які вибирають цей матеріал для покрівлі ринкових павільйонів, маленьких магазинчиків, складських приміщень, зупинок муніципального транспорту і так далі.

До складу листа Ондуліну входить:

 • Дистильований бітум;
 • Целюлозні волокна;
 • Мінеральні речовини (наповнювач);
 • Термозатвердіваюча смола та мінеральні пігменти.

Листи Ондуліну складаються з целюлози, просоченої дистильованим бітумом і обробленої термозатвердіваючими смолами, мінеральними добавками і пігментами. Обробка целюлози відбувається під тиском і при високій температурі, в результаті чого всі складові «схоплюються» і матеріал набуває високу міцність та вологостійкість.

Переваги ондуліна як покрівельного матеріалу:

 • Екологічність. Ондулін — екологічно чистий матеріал, не містить жодних шкідливих для здоров'я людини і навколишнього середовища елементів. Приміром, широко використовуваний шифер містить азбест — шкідливий для здоров'я компонент, а розроблений французькими технологами аналог шиферу позбавлений від подібних елементів.
 • Мала вага. Ондулін важить 3 кг/м2, що дозволяє здійснювати відвантаження матеріалу навіть легковим автомобілем.
 • Міцність. Лист ондуліна не поступається в міцності іншим покрівельним матеріалами, він витримує будь-яку негоду, включаючи дощ, град, бурю, ураганний вітер до 192 км/год і снігове навантаження до 960 кг/м2.
 • Довговічність. Гарантія виробника складає 15 років, проте дахи, змонтовані 30 років тому, не протікають і не тріскаються й дотепер. Це прекрасний приклад того, як поєднується низька вартість та висока якість.
 • Стійкість кольору. За технологією фірми-виробника ондулін забарвлюють мінеральними пігментами, потім просочують його бітумом. Завдяки чому колір не втрачає яскравості, не вигоряє на сонці і не змивається дощами протягом тривалого терміну служби.
 • Водонепроникність. Єврошифер водонепроникний матеріал, у процесі виготовлення листи ондуліна проходять випробування на поперемінний вплив циклів заморожування/відтаювання, вплив води та ультрафіолетового опромінення. Ондулін не пропустить жодної краплі дощової води в підпокрівельний простір і буде радувати вас свої кольором, як мінімум 10 років.
 • Стійкість до біологічного і хімічного впливу. Матеріал не піддається цвілі, грибкам, та будь-якій дії мікроорганізмів. Також, ондулін байдужий до дії кислот, промислових газів.
 • Простота монтажу. Листи ондуліна прості в монтажі, їх можна встановити самостійно, головне при цьому, суворо дотримуватися технології монтажу.
 • Вартість. Прийнятна ціна ондуліна обумовлена в першу чергу його складом — це недорогі, але якісні натуральні компоненти.

Унікальна особливість ОНДУЛІНА — можливість укладання листів поверх існуючої покрівлі без її розбирання. Також листи ОНДУЛІНА добре згинаються уздовж хвилі. Листи ОНДУЛІНА можуть використовуватися не тільки на дахах, але і як облицювання вертикальних поверхонь.

ГУТАНІТ Єврошифер натуральних кольорів є першим просоченим фарбою, що не містить формальдегіду. Верхні шари пластини під час виробництва просочуються фарбою і смолою. За допомогою цього нового способу виробництва виключається відшарування фарби в майбутньому. Повна інтенсивність гармонійного забарвлення пластин проявляється по пригоді деякого часу їх знаходження на даху.

Гуттаніт виробляється швейцарською компанією Gutta. Цей вид покрівельного матеріалу є легкими гофрованими бітумними листами, верхній шар яких складається з екологічно безпечних фарбників і смол. Єврошифер Guttanit виготовляється методом стискування при високій температурі просочених бітумом органічних волокон. У технологічному процесі не застосовується формальдегід, що робить його екологічно безпечним матеріалом. При виробництві єврошиферу Guttanit використовується технологія яка підсилює колір матеріалу протягом деякого часу під впливом сонячних променів. Завдяки цій технології колір під впливом сонячних променів не вигоряє, а навпаки стає яскравішим. Гуттаніт дуже гнучкий, морозостійкий і водонепроникний. Випускається в листах завдовжки 2 м, шириною 0,91 м., з кроком хвилі 76 мм та висотою 30 мм.. Кількість хвиль — 12. Відрізняється невеликою вагою 6,4 кг і природною колірною гаммою. Гарантія на нього складає 15 років.

Основні властивості гутаніту:

 • Високі експлуатаційні характеристики (гранично допустима здатність, що несе, — 650 кг/м) завдяки багатошаровості і малій хвилястості листів.
 • Висока стійкість при вітровому і сніговому навантаженні, допустиме навантаження від снігу, вітру при кроці 31 см — 3,5 кН/м2.
 • Стійкість до дії сонячних променів, агресивних середовищ, високої і низької температур.
 • Не містить шкідливого для здоров'я азбесту і виготовляється з екологічно чистих матеріалів.
 • Чотиривідсоткова економія матеріалу при укладанні (в порівнянні з аналогами) завдяки малій хвилі 76/30 мм і відносно великому формату аркуша.

Гутаніт завдяки своїм властивостям знайшов широке застосування при реконструкції дахів та побудові нових.