Композитна черепиця

Композитна черепиця — це легкий, якісний і дуже гарний елітний покрівельний матеріал. Покривши дах композитною черепицею, ви забудете про покрівельні проблеми на довгі роки. Не тільки ви, але і ваші правнуки по достоїнству оцінять переваги композитної покрівлі. Технічні характеристики композитної черепиці в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами обумовлюють такий високий попит на неї. Удосконалена сучасна технологія виробництва дозволяє композитній черепиці займати лідируючі позиції на ринку і утримувати їх, не дивлячись на те, що ціни на композитну черепицю трохи вищі від цін на керамічну, бітумну, полімерпіщану черепицю і металочерепицю. Вага композитної покрівлі (6 -7 кг/м2), що дозволяє застосовувати її навіть на будівлях з полегшеною конструкцією, та дає їй перевагу перед будь-якими видами інших покрівельних матеріалів. Різноманіття профілів і колірних рішень дозволяє використовувати композитну черепицю в багатьох архітектурних стилях, починаючи з неоготики й закінчуючи Hi-Tech. Даний вид покрівельного покриття буде чудово виглядати і на новому сучасному котеджі, і на реконструйованій старій будівлі або старовинній садибі, не порушуючи при цьому стилістичного ансамблю і надаючи будівлі особливого шарму сучасності, традиційності або античності.

Винайдена в Новій Зеландії близько 50-ти років тому, за роки свого існування даний вид черепиці постійно удосконалювався і на сьогоднішній день є одним з найбільш якісних, надійних і довговічних покрівельних накриттів у світі. Термін служби композитної покрівлі більше 50 років, а на півстоліття йде офіційна гарантія виробника. Що стосується України, то для нашого ринку це відносно новий покрівельний матеріал, так як завозити його стали близько 10 років тому. Але за цей термін, композитна черепиця зарекомендувала себе найкращим чином, як високоякісний і елітний покрівельний матеріал. Часто, композитну черепицю називають «металочерепиця з кам'яною посипкою (крихтою)» або ж «композитна металочерепиця» — це через подібність матеріалу з металочерепицею, однак, вона абсолютно відрізняється від металочерепиці, як за складом, так і за експлуатаційними характеристиками.

Композитна черепиця — високотехнологічний продук, так як об'єднує в собі кращі якості таких матеріалів як керамічна черепиця, бітумна черепиця, металочерепиця і при цьому не має їх недоліків.

По структурі композитна черепиця — це багатошаровий покрівельний матеріал з сталевим листом в основі — товщиною 0,45-0,5 мм покритий спеціальним алюмоцинковим сплавом з обох сторін. Покриття алюмоцинка має товщину — 20 мікрон з обох сторін.

Алюмоцинковий сплав (Al-Zn) змішаний в певних пропорціях 55% алюмінія, 43% цинку та 2% кремнію. Таке співвідношення в сплаві матеріалів розробила і запатентувала в 1960-і роки компанія Bethlehem Steel. Технологи цієї компанії шляхом проведення ряду технічних випробувань виявили, що найкращою є саме така комбінація алюмінію та цинку в сплаві. Алюміній володіє чудовими антикорозійними характеристиками, а цинк здійснює потужний катодний захист країв обріза і подряпин на листі. Завдяки цьому, алюмоцинкове покриття надійно захищає покрівельне покриття від корозії і механічних пошкоджень, що природно позначається на терміні служби такої покрівлі.

Акрилова грунтовка наноситься поверх алюмоцинкового покриття також з двох сторін. Це захисне покриття наноситься для додаткового захисту алюмооцинкованого сталевого листа від впливу жира. Товщина шару акрилової грунтовки близько 5 мікрон з обох сторін.

Далі наноситься шар 65% Акрилату, акрилового праймера або грунтовки. Цей шар є зв'язуючою речовиною між сталлю і базальтової кам'яною крихтою, так як саме шар акрилату (акрилового лаку) посипається базальтовим гранулятом, який під час термічної обробки полімеризується і забезпечує схоплювання гранул каменю і сталевої основи. Втрата гранул при такому методі складає всього лише 1% і то, це за весь термін служби, який триває більше 50 років. Також акрилат стійкий до органічних утворень і впливу ультрафіолету, зберігає колір покрівлі і перешкоджає її вицвітанню.

Кам'яна посипка, базальтовий гранулят. Базальтова крихта — це забарвлені гранули базальтового каменю, натуральної гірської породи. Крім естетичної функції, додання черепиці благородної фактури і потрібного кольору, шар базальтового грануляту надає композитній черепиці підвищену стійкість до зовнішніх механічних і атмосферних впливів, і до ультрафіолетового випромінювання. Базальтовий гранулят не пропускає вологу, та завдяки кам'яним гранулам, композитна черепиця безшумна під час дощу.

Завершальним етапом у виробництві композитної черепиці є покриття шару базальтових гранул акриловою глазур'ю. Акрилова глазур — це спеціальний лак прозорого кольору, функція якого захист покрівельного покриття від ультрафіолетового випромінювання, впливів бруду і пилу.

Таким чином, саме поєднання всіх перерахованих вище шарів і надає композитній черепиці особливу унікальність і міцнісні характеристики. Адже саме багатошарова структура матеріалу композитної покрівлі, об'єднує в собі властивості інших покрівельних матеріалів, якими вони володіють тільки окремо.

До переваг композитної черепиці можна віднести:

  • Простота монтажу. Композитна черепиця монтується як же легко, як і металочерепиця і не вимагає застосування дорогих суцільних основ для монтажу;
  • Легка вага. Квадратний метр такої покрівлі важить близько 6-7 кг, тому композитка не обтяжнує несучу конструкцію і не вимагає її посилення, що дуже вигідно при оновленні та реконструкції старих будівель;
  • Звукоізоляція. Композитна черепиця на порядок менш «дзвінке» покриття, ніж покрівельні матеріали на основі чистого металу. Це означає, що Вам не буде дошкуляти шум дощу;
  • Стійкість забарвлення. Завдяки фарбуванню базальтових гранул «в масі», колір черепиці не змінюється з часом;
  • Вітростійкість. Покрівля з композитної черепиці здатна витримувати пориви вітру до 180 км/год;
  • Стійкість до перепадів температур. Здатність зберігати свої експлуатаційні властивості в діапазоні температур від -120ºС до +120ºС;
  • Стійкість до снігового навантаження. Композитна покрівля може витримувати снігове навантаження близько 300 кг/м2;
  • Мала кількість відходів. Композитна черепиця випускається невеликими листами, завдяки чому, значно зменшується кількість відходів і полегшується установка матеріалу на покрівлі.
  • Зовнішній вигляд. Композитна черепиця виглядає неперевершено, дорого і респектабельно;
  • Довговічність. Мінімальна гарантія всіх без винятку виробників на цю черепицю — 50 років. На практиці ж термін служби композитної покрівлі значно більше.