Керамічна черепиця

Натуральна черепиця — найдавніший покрівельний матеріал, який уособлює водночас античну класику і сучасність, ідеально підходить для реконструкції старих покрівель та облаштування нових будівель в стилі High-Tech. Натуральна черепиця має багато переваг — довговічність, вогнестійкість, декоративність, створює непогану звукоізоляцію, і при цьому її структура дозволяє волозі швидко випаровуватися, а будинку — «дихати».

Вперше стали застосовувати натуральну черепицю ще в античну епоху стародавні греки, а потім і римляни. З тих пір вона зберігає статус еталона покрівельних матеріалів.

Виготовляють натуральну черепицю двух видів: цементно-піщану і керамічну (глиняну) черепицю. За формою керамічна та цементно-піщана черепиця дуже схожі, відрізняються лише товщиною плиток. Керамічна плитка тонша, а цементно-піщана, навпаки, з більшою товщиною.

Цементно-піщана черепиця пресується із забарвленої пігментом суміші піску, портландцементу і води. Такий покрівельний матеріал ще називають «черепиця цементна» або «черепиця піщана». Колір цієї черепиці майже не вицвітає, а її міцність у процесі експлуатації тільки збільшується (портландцемент від вологи твердне), це дуже вигідна перевага. Край цементно-піщаної черепиці злегка обрубаний, провідні світові виробники довгий час працювали над усуненням цього недоліку і, як результат, — налагоджено випуск плиток з заокругленим краєм, що істотно підвищує естетичний вигляд виробу.

Керамічна черепиця виготовляється з глини, шляхом сушки і випалення при температурі 1000°С. і набуває червоно-коричневого кольору, спеціальних барвників в глину не додають, оскільки існують інші способи різноманітити зовнішній вигляд керамічної черепиці: матеріал покривають покриттям ангоб або глазурями, завдяки яким поверхня керамічної черепиці стає матовою або глянцевою.

Глазур — це склоподібне покриття, що наноситься на керамічну черепицю і закріплюється випаленням. Основний компонент цього матеріалу — кварц. Для фарбування черепиці в глазур використовують оксиди ванадію, хрому, марганцю, заліза, кобальту, нікелю, міді. Ці суміші розмелюють в порошок і наносять на поверхню виробів перед випаленням. Глазур твердне при високих температурах, створюючи потужний захисний шар по всій площі поверхні.

Основною перевагою глазурованої черепиці є підвищена водостійкість, за рахунок перешкоди проникнення вологи в пори матеріалу. Крім цього, на глазурованої поверхні не накопичуються бруд і пил. Глазурована натуральна черепиця буде радувати ваше око не один рік своїм охайним виглядом, насиченим кольором і природною красою.

При ангобірованню на поверхню черепиці наносять ангоб — спеціальний розчин, що являє собою суміш порошкоподібної глини з водою і мінеральними речовинами, які при випаленні дають необхідні відтінки. Важливо відзначити, ангобірована черепиця не міняє колір протягом довгого терміну експлуатації. Завдяки покриттю ангоб, поверхня керамічної черепиці стає щільніше, і природні пори в обпаленої глини злегка закриваються. Ангобірованная керамічна черепиця повільніше покривається мохом і старіє.

Така покрівля надійна, довговічна, вогнестійка, шумопоглинаюча, міцна, з роками вона не втрачає кольору, а стає тільки насиченішою і красивішою.

 
З упевненістю керамічну і цементно-піщану черепицю можна називати самими довговічними покрівельними матеріалів, адже термін їх служби — більше століття. Гарантійні терміни експлуатації матеріалу в різних виробників різні, але, як правило, вони не менше 30 років. Натуральна черепиця добре пручається агресивному середовищі, здатна витримувати істотні механічні навантаження і стійка до впливу ультрафіолету. Вона повільно нагрівається на сонці і так само повільно остигає, тому літніми ночами в під покрівельному просторі постійно циркулює тепле повітря, яке перешкоджає конденсації вологи, зберігаючи тим самим кроквяну конструкцію. Тому натуральна черепиця ідеально підходить до будинків з мансардними поверхами, де сонце особливо сильно нагріває покрівлю.

Покрівлі з натуральної черепиці ідеально поглинає шум. А за рахунок трьохміліметрової зазору між пазовою замками, черепична покрівля вільно «дихає» і не деформується під впливом снігу, що забезпечує в будинку сприятливий мікроклімат в будь-який час року. Черепична крівля протягом довгих років не вимагає догляду, а завдяки замінності елементів, легко піддається ремонту і реконструкції.

Тим не менш, притаманне думка, що при всіх паравагах натуральної черепиці у неї є істотний недолік, це дуже велика вага — близько 40-50 кг/м2. Однак зверніть увагу, що при розрахунку навантаження на кроквяну конструкцію маса самого матеріалу відіграє меншу роль, ніж, приміром, сила впливу вітру або снігу.

Зменшити тиск черепиці на стіни, несучу конструкцію будівлі і фундамент можна шляхом скороченням кроку кроквяної системи. Тому, якщо у випадку встановлення металевого даху фахівці рекомендують використовувати крокви з кроком 90 см, то при покритті покрівлі керамічною черепицею — з кроком 70 см. В той же час значна вага черепиці дає їй певні переваги: із-за великої маси покрівлі з натуральної черепиці не страшні урагани.

Ще один важливий параметр, що обмежує широке застосування натуральної черепиці — еe висока вартість. Хоча якщо підрахувати витрати на утримання і ремонт такого даху, можна зробити висновок, що натуральна покрівля хороше вкладення в майбутнє, яке не потребує додаткових коштів і вкладень, а все завдяки підвищеним характеристикам міцності та якості. Найчастіше добре змонтована черепична покрівля служить стільки ж, скільки і сам будинок. Крім цього, натуральна черепиця — це екологічно чистий, вогнестійкий і надійний покрівельний матеріал, не накопичує статичну електрику, небезпечну для людини і мінімізує можливість потрапляння блискавки в будівлю.

Деяких замовників зупиняють часові рамки зведення покрівлі з натуральної черепиці. Хоча насправді, левова частка всього часу йде на пристрій крокв, решетування і обробку карнизів і фронтонів. Сама черепиця укладається дуже швидко, так само швидко знімається при плановому ремонті. Враховуючи все вищесказане, слід уважно поставитися до рекомендацій по установці натуральної черепиці, якщо, звичайно ж, хочете щоб така крівля служила вам вірою і правою довгий час без ремонту і реконструкцій.

Рішення крити будинок натуральною черепицею повинно бути прийнятим завчасно, а саме матеріал для покрівлі повинен бути врахований при зведення фундаменту і стін будівлі.